  • Mfr # SEMD9910010
  • Zoro # G4256634
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Dimension Type
Metric
Corner Radius
1 mm
Milling Diameter
10 mm
End Mill Material
Carbide
Number of Flutes
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SEMD9910010
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Dimension Type
Metric
Corner Radius
1 mm
Milling Diameter
10 mm
Shank Dia.
10 mm
Length of Cut
25 mm
Overall Length
100 mm