  • Mfr # DH423135
  • Zoro # G7342610
Key Features
End Mill Style
Square
Shank Dia.
14 mm
Length of Cut
60 mm
Milling Dia.
13.5 mm
Overall Length
107 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DH423135
Country of Origin
Korea, Republic of
Dimensions
Shank Dia.
14 mm
Length of Cut
60 mm
Milling Dia.
13.5 mm
Overall Length
107 mm
Details
Item
Solid Carbide Drill
End Mill Style
Square
Description
Solid Carbide Drill, 13.5 mm Milling Dia., Length of Cut 60 mm, Overall Length 107 mm, Shank Dia. 14 mm