  • Mfr # K910201405
  • Zoro # G515727345
/ea
Key Features
Drill Bit Size
#28
Flute Length
0.75 in. (19.0499 mm)
Shank Diameter
0.1405 in. (3.5687 mm)
Number of Flutes
4
Material - Machining
Carbide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
K910201405
Country of Origin
Korea, Republic of
Dimensions
Overall Length
2.5 in. (63.5 mm)
Drill Bit Size
#28
Flute Length
0.75 in. (19.0499 mm)
Shank Diameter
0.1405 in. (3.5687 mm)