  • Mfr # 1952P12-MGLD
  • Zoro # G615558757
Key Features
Height
11 in
Length
12 in
Width
12 in
Number of Lights
1
Style
Architectural, Modern, Restoration, Urban
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1952P12-MGLD
Country of Origin
China
Dimensions
Height
11 in
Length
12 in
Width
12 in
Chain Length
Rods: 6 x 12"+1 x 6"+1 x 3"
Cord Length
110 in
Canopy Dimensions
5" L x 5" W
Details
Number of Lights
1
Style
Collection Name
Aria
Shade Material
Steel
Item
Pendant
Energy Star Compliant
No
Dimmable
Yes
Shade Color
Modern Gold & Inner White
Standards
CETL
Lamp Included
No
Watts
100W