  • Mfr # 1952P18-MGLD
  • Zoro # G215558560
Key Features
Height
16 in
Length
18 in
Width
18 in
Number of Lights
1
Style
Architectural, Modern, Restoration, Urban
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1952P18-MGLD
Country of Origin
China
Dimensions
Height
16 in
Length
18 in
Width
18 in
Chain Length
Rods: 6 x 12"+1 x 6"+1 x 3"
Cord Length
110 in
Canopy Dimensions
5" L x 5" W
Details
Number of Lights
1
Style
Collection Name
Aria
Shade Material
Steel
Item
Pendant
Lamp Base
Medium
Watts
100W