  • Mfr # 1955-3MB-RB-AWL14
  • Zoro # G915558730
Key Features
Length
52.75 in
Width
14 in
Height
9.75 in
Frame Material
Steel
Frame Finish
Matte Black + Rubbed Brass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1955-3MB-RB-AWL14
Country of Origin
China
Dimensions
Length
52.75 in
Width
14 in
Height
9.75 in
Chain Length
Rods: 8 x 24" + 4 x 12" + 2 x 6" + 2 x 3"
Cord Length
170 in
Canopy Dimensions
15" L x 4.72" W
Details
Item
Billiard
Frame Material
Steel
Frame Finish
Matte Black + Rubbed Brass
Number of Lights
3
Light Bulb Wattage
100W