  • Mfr # 152BN-AMO14
  • Zoro # G805843281
Key Features
Length
46"
Width
14"
Height
8"
Frame Material
Steel
Frame Finish
Brushed Nickel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
152BN-AMO14
Country of Origin
China
Dimensions
Length
46"
Width
14"
Height
8"
Chain Length
12x 12" + 2x 6" + 2x 3"
Canopy Dimensions
11.8 in x 4.3 in
Cord/Wire Length
110 in
Details
Item
Island/Billiard Light
Frame Material
Steel
Frame Finish
Brushed Nickel
Number of Lights
3
Light Bulb Wattage
100 W