  • Mfr # 1019-25W-MB-LED
  • Zoro # G215558591
Key Features
Height
5 in
Length
4 in
Width
25.5 in
Number of Lights
1
Style
Transitional, Classical, Restoration, Modern, Contemporary
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1019-25W-MB-LED
Country of Origin
China
Dimensions
Height
5 in
Length
4 in
Width
25.5 in
Backplate Dimensions
7.12"W x 4.76" H
Details
Item
Vanity
Number of Lights
1
Style
Collection Name
Idris
Shade Material
Glass
Color Temp.
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Dimmable
Yes
Energy Star Compliant
No
Bulb Included
Yes
Watts
25W