  • Mfr # 1019-32W-MB-LED
  • Zoro # G315558620
Key Features
Height
5 in
Length
4 in
Width
32.5 in
Number of Lights
1
Style
Transitional, Classical, Restoration, Modern, Contemporary
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1019-32W-MB-LED
Country of Origin
China
Dimensions
Height
5 in
Length
4 in
Width
32.5 in
Backplate Dimensions
7.12"W x 4.76" H
Details
Item
Vanity
Number of Lights
1
Style
Collection Name
Idris
Shade Material
Glass
Color Temp.
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Bulb Included
Yes
CRI
CRI>90
Standards
CETL, T24/JA8, CEC Listed
Watts
32W