  • Mfr # U34121.025.0812
  • Zoro # G2795110
Grip Range
0.626 in to 0.750 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
U34121.025.0812
Body Length
1 in
Head Height
0.08 in
Hole Size
0.257 in to 0.261 in
Head Dia.
0.475 in to 0.525 in
Drill Size
F
Head Diameter Tolerance
+/-0.025 in
Minimum Material Thickness
5/8 in
Maximum Hole Diameter
0.261 in
Maximum Material Thickness
3/4 in
Overall Length
Shank Diameter
0.25 in
Head Diameter
1/2 in
Minimum Hole Diameter
0.257 in
Body Length Tolerance
-0.004/+0.020 in
Grip Range
0.626 in to 0.750 in