  • Mfr # U34121.025.0088
  • Zoro # G2795138
Grip Range
0.376 in to 0.500 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
U34121.025.0088
Body Length
3/4 in
Head Height
0.08 in
Head Dia.
0.475 in to 0.525 in
Drill Size
F
Hole Size
0.257 in to 0.261 in
Maximum Hole Diameter
0.261 in
Minimum Hole Diameter
0.257 in
Shank Diameter
0.25 in
Body Length Tolerance
-0.004/+0.020 in
Maximum Material Thickness
1/2 in
Minimum Material Thickness
3/8 in
Head Diameter
1/2 in
Grip Range
0.376 in to 0.500 in