  • Mfr # CTRT/32083-60
  • Zoro # G614563257
Wall Thickness
0.083 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
CTRT/32083-60
Wall Thickness
0.083 in
Overall Width
3 in
Overall Length
5 ft
Thickness
0.083 in
Width Tolerance
Outside Height
2 in
Inside Height
Outside Width
3 in
Tensile Strength
60,000 psi
Machinability
100 %
A513
Includes Material Certificate
No
Yield Strength
45,000 psi