  • Mfr # HTSQ/44188-84
  • Zoro # G515770167
/ea
Free Shipping & Returns
Wall Thickness
0.188 in
Outside Width
4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HTSQ/44188-84
Wall Thickness
0.188 in
Outside Width
4 in
Inside Width
3 5/8 in
Overall Length
7 ft
Outside Height
4 in
Inside Height
3 5/8 in
Machinability
100 %
Certifications Included
No Certificates Included
Material Grade
A513
Tensile Strength
60,000 psi
Mechanical Finish
Mill
Yield Strength
45,000 psi