  • Mfr # 282-371375D
  • Zoro # G7339276
Milling Diameter
3/8"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
282-371375D
Milling Diameter
3/8"
Overall Length
3 in
Length of Cut
1.375 in
Shank Dia.
3/8 in
Milling Dia.
0.375 in
Corner Radius
0.015 in
Description
Corner Radius End Mill, 0.375 in Milling Dia., Carbide, ZrN, Straight, Inch, 0.015 in, 1.375 in, 3 in