  • Mfr # 282-501255D
  • Zoro # G7336351
Milling Diameter
1/2"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
282-501255D
Milling Diameter
1/2"
Overall Length
3 in
Length of Cut
1.25 in
Corner Radius
0.12 in
Shank Dia.
1/2 in
Milling Dia.
0.5 in
Description
Corner Radius End Mill, 0.5 in Milling Dia., Carbide, ZrN, Straight, Inch, 0.12 in, 1.25 in, 3 in