  • Mfr # HGWL70500-12
  • Zoro # G3017828
Milling Diameter
0.5000"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
HGWL70500-12
Corner Radius
0.12 in
Milling Diameter
0.5000"
Shank Dia.
1/2 in
Length of Cut
2 in
Milling Dia.
0.5 in
Overall Length
4 in
Description
Corner Radius End Mill, 0.5 in Milling Dia., Carbide, nACRo, Straight, Inch, 0.12 in, 2 in, 4 in