  • Mfr # 295-020625B
  • Zoro # G4314074
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
295-020625B
Corner Radius
0.02 in
Milling Dia.
0.625 in
Length of Cut
1.25 in
Chamfer Width
0.001 in
Overall Length
3 1/2 in
Description
Corner Radius End Mill, 0.625 in Milling Dia., Carbide, nACRo, Non-Coolant Through, Straight, Inch, 0.02 in, 1.25 in, 3 1/2 in