  • Mfr # 295-030625B
  • Zoro # G4290168
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
295-030625B
Corner Radius
0.02 in
Length of Cut
2.5 in
Overall Length
5 in
Chamfer Width
0.001 in
Milling Dia.
0.625 in
Description
Corner Radius End Mill, 0.625 in Milling Dia., Carbide, nACRo, Non-Coolant Through, Straight, Inch, 0.02 in, 2.5 in, 5 in