  • Mfr # HGWS70750-12
  • Zoro # G3032029
/ea
Free Shipping & Returns
Milling Diameter
0.7500"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HGWS70750-12
Corner Radius
0.12 in
Milling Diameter
0.7500"
Shank Dia.
3/4 in
Milling Dia.
0.75 in
Overall Length
3 in
Length of Cut
0.875 in
Helix Angle
45 Degrees
End Mill Application
Finishing
Max. Helix Angle
45 Degrees
Description
Corner Radius End Mill, 0.75 in Milling Dia., Carbide, nACRo, Straight, Inch, 0.12 in, 0.875 in, 3 in