  • Mfr # SPCBK.250X48.000X96.000
  • Zoro # G522657062
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SPCBK.250X48.000X96.000
Country of Origin
United States
Description
Domestic Polycarbonate Sheet, Polycarbonate, Plastic Length 96 in, Plastic Width 48 in, Plastic Thickness 0.25 in, Black, Plastic Clarity Opaque, Tensile Strength 9,500 psi, Water Absorption 0.15 Percent, Plastic Density 1,200 kg/cu m