  • Mfr # AB22-160-60
  • Zoro # G9169116
Key Features
Material
Paperboard
Length
60 in
Width
2 in
Thickness
0.16 in
Color
White
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
AB22-160-60
Country of Origin
United States
Dimensions
Length
60 in
Width
2 in
Thickness
0.16 in
Max. Strap Width
2 in
Depth
2 in
For Max. Strap Width
2 in
Overall Length
60 in
Compatible Strap Width - Maximum
2 in
Overall Depth
2 in
Details
Item
Edge Protector
Material
Paperboard
Color
White
Edge Protector Strength Rating
Medium Duty
Description
Edge Protector, Edge Protector Strength Rating Medium Duty, Paperboard, Length 60 in, Depth 2 in, Width 2 in, Thickness 0.16 in, Color White, For Max. Strap Width 2 in, Package Quantity 2240