  • Mfr # M51700.100.0100
  • Zoro # G3412011
Material
Stainless Steel
Material Grade/Class
Ungraded
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
M51700.100.0100
Pin Diameter
11 mm
Shank Length
101 mm
Length
100 mm
Material
Stainless Steel
Material Grade/Class
Ungraded
Description
Cotter Pin,10mm dia,110mm L,PK5, System of Measurement Metric, Pin Diameter 10 mm, Pin Type Extended Prong, Material Stainless Steel, Material Grade/Class 18-8, Finish Plain, Product Type Cotter Pin, Shank Length 110 mm, Manufacturer Location Globally Sourced, Standards D94, Pack Size Small Pack, Package Quantity 5