  • Mfr # M51700.100.0125
  • Zoro # G3412005
Material
18-8 Stainless Steel
Material Grade/Class
18-8
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
M51700.100.0125
Pin Diameter
11 mm
Shank Length
126 mm
Length
125 mm
Material
18-8 Stainless Steel
Material Grade/Class
18-8
Description
Cotter Pin,10mm dia,137.5mm L,PK5, System of Measurement Metric, Pin Diameter 10 mm, Pin Type Extended Prong, Material Stainless Steel, Material Grade/Class 18-8, Finish Plain, Product Type Cotter Pin, Shank Length 137.5 mm, Manufacturer Location Globally Sourced, Standards D94, Pack Size Small Pack, Package Quantity 5