  • Mfr # M51700.016.0012
  • Zoro # G3412599
Material
Stainless Steel
Material Grade/Class
Ungraded
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
M51700.016.0012
Pin Diameter
1.6 mm
Shank Length
13 mm
Length
12 mm
Material
Stainless Steel
Material Grade/Class
Ungraded
Description
Cotter Pin,1.6mm dia,13.2mm L,PK25, System of Measurement Metric, Pin Diameter 1.6 mm, Pin Type Extended Prong, Material Stainless Steel, Material Grade/Class 18-8, Finish Plain, Product Type Cotter Pin, Shank Length 13.2 mm, Manufacturer Location Globally Sourced, Standards D94, Pack Size Small Pack, Package Quantity 25