  • Mfr # M51700.025.0020
  • Zoro # G3412440
Material
18-8 Stainless Steel
Material Grade/Class
18-8
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
M51700.025.0020
Pin Diameter
2.5 mm
Shank Length
21 mm
Length
20 mm
Material
18-8 Stainless Steel
Material Grade/Class
18-8
Description
Cotter Pin,2.5mm dia,22mm L,PK10, System of Measurement Metric, Pin Diameter 2.5 mm, Pin Type Extended Prong, Material Stainless Steel, Material Grade/Class 18-8, Finish Plain, Product Type Cotter Pin, Shank Length 22 mm, Manufacturer Location Globally Sourced, Standards D94, Pack Size Small Pack, Package Quantity 10