  • Mfr # M39350.020.0032
  • Zoro # G9902691
Material
Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
M39350.020.0032
Pin Diameter
3 mm
Shank Length
33 mm
Material
Steel
Zinc Plated
Meets/Exceeds
DIN 94
Standards
DIN 94
Description
Cotter Pin,2mm dia,32mm L,PK100, System of Measurement Metric, Pin Diameter 2 mm, Pin Type Extended Prong, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Zinc Plated, Product Type Cotter Pin, Shank Length 32 mm, Standards DIN 94, Pack Size Small Pack, Package Quantity 100