  • Mfr # M51700.032.0020
  • Zoro # G3412389
Material
18-8 Stainless Steel
Material Grade/Class
18-8
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
M51700.032.0020
Pin Diameter
3.2 mm
Shank Length
21 mm
Length
20 mm
Material
18-8 Stainless Steel
Material Grade/Class
18-8
Description
Cotter Pin,3.2mm dia,22mm L,PK10, System of Measurement Metric, Pin Diameter 3.2 mm, Pin Type Extended Prong, Material Stainless Steel, Material Grade/Class 18-8, Finish Plain, Product Type Cotter Pin, Shank Length 22 mm, Manufacturer Location Globally Sourced, Standards D94, Pack Size Small Pack, Package Quantity 10