Mfr # M51700.050.0063
Zoro # G3412188
Material
18-8 Stainless Steel
Material Grade/Class
18-8
Finish
Plain
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
M51700.050.0063
Pin Diameter
6 mm
Shank Length
64 mm
Length
63 mm
Material
18-8 Stainless Steel
Material Grade/Class
18-8
Description
Cotter Pin,5mm dia,69.3mm L,PK5, System of Measurement Metric, Pin Diameter 5 mm, Pin Type Extended Prong, Material Stainless Steel, Material Grade/Class 18-8, Finish Plain, Product Type Cotter Pin, Shank Length 69.3 mm, Manufacturer Location Globally Sourced, Standards D94, Pack Size Small Pack, Package Quantity 5