  • Mfr # M55700.050.0080
  • Zoro # G3410359
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
M55700.050.0080
Pin Diameter
6 mm
Shank Length
81 mm
Length
80 mm
Description
Cotter Pin,5mm dia,88mm L,PK5, System of Measurement Metric, Pin Diameter 5 mm, Pin Type Extended Prong, Material Stainless Steel, Material Grade/Class 316, Finish Plain, Product Type Cotter Pin, Shank Length 88 mm, Manufacturer Location Globally Sourced, Standards D94, Pack Size Small Pack, Package Quantity 5