  • Mfr # N01200.075.0125
  • Zoro # G0344681
Thread Size
3/4"-10
Head Width
1-1/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
N01200.075.0125
Thread Size
3/4"-10
Fastener Length
1-1/4 in
Head Width
1-1/8 in
Min. Thread Length
1 1/4 in
Head Height
15/32 in
Thread Style
Fully Threaded
Tensile Strength
120,000 psi
Proof Load
74,000 to 85,000 psi
Coarse
Globally Sourced
Made in USA*
Threadlocker Minimum Temperature
Thread Fit
2A