  • Mfr # N01200.062.0325
  • Zoro # G0340825
Thread Size
5/8"-11
Head Width
15/16 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
N01200.062.0325
Thread Size
5/8"-11
Fastener Length
3-1/4 in
Head Width
15/16 in
Head Height
Min. Thread Length
1 1/2 in
Proof Load
74,000 to 85,000 psi
Tensile Strength
120,000 psi
Rockwell Hardness
HRC19
Globally Sourced
Made in USA*
Thread Fit
2A