  • Mfr # U01200.062.0950
  • Zoro # G5541846
Thread Size
5/8"-11
Head Width
15/16 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
U01200.062.0950
Thread Size
5/8"-11
Fastener Length
9-1/2 in
Head Width
15/16 in
Head Height
Min. Thread Length
1 3/4 in
Tensile Strength
120,000 psi
Proof Load
74,000 to 85,000 psi
Thread Fit
2A