  • Mfr # M39710.050.0030
  • Zoro # G3419319
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
M39710.050.0030
Pin Dia.
5 mm
Overall Length
30 mm
Pin Diameter
5 mm
Small End Diameter
5 mm
Large End Diameter
5.57 mm
Shank Length
30 mm
Item
Grooved Pin,5mm dia,30mm L,PK25
Description
Grooved Pin,5mm dia,30mm L,PK25, System of Measurement Metric, Pin Diameter 5 mm, Large End Diameter 5.57 mm, Small End Diameter 5 mm, Shank Length 30 mm, Pin Type Type A, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, Standards DIN 1471, Product Type Grooved Pin, Pack Size Small Pack, Manufacturer Location Globally Sourced, Package Quantity 25