  • Mfr # M39710.080.0024
  • Zoro # G3419179
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
M39710.080.0024
Pin Dia.
8 mm
Overall Length
24 mm
Large End Diameter
8.44 mm
Small End Diameter
8 mm
Pin Diameter
8 mm
Shank Length
24 mm
Item
Grooved Pin,8mm dia,24mm L,PK25
Description
Grooved Pin,8mm dia,24mm L,PK25, System of Measurement Metric, Pin Diameter 8 mm, Large End Diameter 8.44 mm, Small End Diameter 8 mm, Shank Length 24 mm, Pin Type Type A, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, Standards DIN 1471, Product Type Grooved Pin, Pack Size Small Pack, Manufacturer Location Globally Sourced, Package Quantity 25