  • Mfr # M39710.025.0010
  • Zoro # G3419556
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
M39710.025.0010
Pin Dia.
2.5 mm
Overall Length
10 mm
Large End Diameter
2.69 mm
Shank Length
10 mm
Small End Diameter
2.5 mm
Pin Diameter
2.5 mm
Item
Grooved Pin,2.5mm dia,10mm L,PK50
Description
Grooved Pin,2.5mm dia,10mm L,PK50, System of Measurement Metric, Pin Diameter 2.5 mm, Large End Diameter 2.69 mm, Small End Diameter 2.5 mm, Shank Length 10 mm, Pin Type Type A, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, Standards DIN 1471, Product Type Grooved Pin, Pack Size Small Pack, Manufacturer Location Globally Sourced, Package Quantity 50