  • Mfr # M39710.025.0030
  • Zoro # G3419529
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
M39710.025.0030
Pin Dia.
2.5 mm
Overall Length
30 mm
Shank Length
30 mm
Small End Diameter
2.5 mm
Large End Diameter
3.09 mm
Pin Diameter
2.5 mm
Item
Grooved Pin,2.5mm dia,30mm L,PK50
Description
Grooved Pin,2.5mm dia,30mm L,PK50, System of Measurement Metric, Pin Diameter 2.5 mm, Large End Diameter 3.09 mm, Small End Diameter 2.5 mm, Shank Length 30 mm, Pin Type Type A, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, Standards DIN 1471, Product Type Grooved Pin, Pack Size Small Pack, Manufacturer Location Globally Sourced, Package Quantity 50