  • Mfr # M39710.030.0012
  • Zoro # G3419486
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
M39710.030.0012
Pin Dia.
3 mm
Overall Length
12 mm
Large End Diameter
3.22 mm
Small End Diameter
3 mm
Shank Length
12 mm
Pin Diameter
3 mm
Item
Grooved Pin,3mm dia,12mm L,PK50
Description
Grooved Pin,3mm dia,12mm L,PK50, System of Measurement Metric, Pin Diameter 3 mm, Large End Diameter 3.22 mm, Small End Diameter 3 mm, Shank Length 12 mm, Pin Type Type A, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, Standards DIN 1471, Product Type Grooved Pin, Pack Size Small Pack, Manufacturer Location Globally Sourced, Package Quantity 50