  • Mfr # ZSHK-M15-M0300-303SU
  • Zoro # G611815366
Diameter
15 mm
Material
303 Stainless Steel
Overall Length
300 mm
Standards
ANSI B17.1-1967, ASTM A-582 Cond A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ZSHK-M15-M0300-303SU
Diameter
15 mm
Overall Length
300 mm
Keyway Width
5 mm
Diameter Tolerance
+/-0.076 mm
Keyway Length
300 mm
Keyway Depth
3 mm
Material
303 Stainless Steel
Standards
Straightness Tolerance
1.1 mm/m
Finish
Passivated
Description
Stainless 303, 15 mm Dia