  • Mfr # ZSHK-M40-M1500-303SU
  • Zoro # G611815441
Diameter
40 mm
Material
303 Stainless Steel
Overall Length
1,500 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ZSHK-M40-M1500-303SU
Diameter
40 mm
Overall Length
1,500 mm
Keyway Length
1,500 mm
Keyway Width
12 mm
Keyway Depth
5 mm
Details
Material
303 Stainless Steel
Straightness Tolerance
1.1 mm/m
Description
Stainless 303, 40 mm Dia