  • Mfr # ZSHK-M10-M1800-316SU
  • Zoro # G111815378
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Diameter
10 mm
Material
316 Stainless Steel
Overall Length
1,800 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ZSHK-M10-M1800-316SU
Diameter
10 mm
Overall Length
1,800 mm
Diameter Tolerance
+/-0.05 mm
Keyway Depth
1.8 mm
Keyway Length
1,800 mm
Keyway Width
3 mm
Details
Material
316 Stainless Steel
Standards
ANSI B17.1-1967, ASTM A-582 Cond A
Straightness Tolerance
1.1 mm/m
Finish
Passivated
Description
Stainless 316, 10 mm Dia