  • Mfr # ROD-A105-2X36
  • Zoro # G816118170
/ea
Free Shipping & Returns
Elongation
22 %
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ROD-A105-2X36
Country of Origin
United States
Outside Diameter
2 in
Overall Length
36 in
Elongation
22 %
Includes Material Certificate
No Certificates Included
Yield Strength
36,000 psi
Material Grade
A105/LF2
Tensile Strength
70,000 psi