  • Mfr # ROD-A105-9.5X24
  • Zoro # G716118188
/ea
See details
Outside Diameter Tolerance
+/-0.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ROD-A105-9.5X24
Country of Origin
Multiple
Outside Diameter Tolerance
+/-0.25 in
Outside Diameter
9 1/2 in
Overall Length
24 in
Yield Strength
36,000 psi
Tensile Strength
70,000 psi
Not Galvanized
System of Measurement
Inch
Elongation
22 %