  • Mfr # BULK-RS-RSBR60-185
  • Zoro # G202582660
/ea
See details
Key Features
Durometer
60A
Elongation
200 %
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BULK-RS-RSBR60-185
Overall Width
36 in
Overall Thickness
0.25 in
Overall Length
55 ft
Durometer
60A
Elongation
200 %
Tensile Strength
400 psi
Shape
Roll
Compression Set
38 %