  • Mfr # M39078.100.0030
  • Zoro # G3422959
Pin Diameter
10 mm
Nominal Diameter
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
M39078.100.0030
Pin Diameter
10 mm
Nominal Diameter
10 mm
Shank Length
30 mm
Overall Length
30mm
Standards
D6325
Dimensional Standards
DIN 6325, ISO 8734A
Description
Dowel Pin,Steel,10mm dia,30mm L,PK10, Pin Type Slip Fit, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, Pin Diameter 10 mm, Product Type Dowel Pin, Shank Length 30 mm, System of Measurement Metric, Nominal Diameter 10 mm, Standards D6325, Pack Size Small Pack, Manufacturer Location Globally Sourced, Dimensional Standards DIN 6325, ISO 8734A, Package Quantity 10