  • Mfr # M39250.044.0012
  • Zoro # G2645030
Key Features
System of Measurement
Metric
Key Type
Undersized
Width
4 mm
Height
4 mm
Material
C45K Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
M39250.044.0012
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Length
12 mm
Width
4 mm
Height
4 mm
Size
4 x 4mm
Head Height
4 mm
Details
Item
Key Stock
System of Measurement
Metric
Key Type
Undersized
Material
C45K Steel
Finish
Plain
Thickness Tolerance
Din 6885A
Pack Size
Small Pack
Key Shape
Round
Manufacturer Location
Globally Sourced
Made in North America
No
Material Grade/Class
Ungraded
Material Quality Standards
DIN 6885A
End Profile
Round
Type
High
Description
Parallel Key, Length 12 mm, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, End Profile Round, Head Height 4 mm, Key Type Undersized, Material Quality Standards DIN 6885A, System of Measurement Metric, Key Shape Round, Height 4 mm, Width 4 mm, Made in North America No, Manufacturer Location Globally Sourced, Pack Size Small Pack, Package Quantity 50