  • Mfr # M39250.055.0028
  • Zoro # G2644890
Width
5 mm
Height
5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
M39250.055.0028
Length
28 mm
Width
5 mm
Height
5 mm
Size
5 x 5mm
Head Height
5 mm
Thickness Tolerance
Din 6885A
Material Quality Standards
DIN 6885A
Description
Parallel Key, Length 28 mm, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, End Profile Round, Head Height 5 mm, Key Type Undersized, Material Quality Standards DIN 6885A, System of Measurement Metric, Key Shape Round, Height 5 mm, Width 5 mm, Made in North America No, Manufacturer Location Globally Sourced, Pack Size Small Pack, Package Quantity 50