  • Mfr # M39250.087.0032
  • Zoro # G0409188
Width
8 mm
Height
7 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
M39250.087.0032
Length
32 mm
Width
8 mm
Height
7 mm
Size
8 x 7mm
Head Height
7 mm
Thickness Tolerance
Din 6885A
Material Quality Standards
DIN 6885A
Description
Parallel Key, Length 32 mm, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, End Profile Round, Head Height 7 mm, Key Type Undersized, Material Quality Standards DIN 6885A, System of Measurement Metric, Key Shape Round, Height 7 mm, Width 8 mm, Made in North America No, Manufacturer Location Globally Sourced, Pack Size Small Pack, Package Quantity 50