  • Mfr # M39250.108.0035
  • Zoro # G1939948
Height
8 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
M39250.108.0035
Length
35 mm
Width
10 mm
Height
8 mm
Size
10 x 8mm
Head Height
8 mm
Thickness Tolerance
Din 6885A
Material Quality Standards
DIN 6885A
Description
Parallel Key, Length 35 mm, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, End Profile Round, Head Height 8 mm, Key Type Undersized, Material Quality Standards DIN 6885A, System of Measurement Metric, Key Shape Round, Height 8 mm, Width 10 mm, Made in North America No, Manufacturer Location Globally Sourced, Pack Size Small Pack, Package Quantity 25