  • Mfr # M39250.149.0060
  • Zoro # G1939835
Width
14 mm
Height
9 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
M39250.149.0060
Length
60 mm
Width
14 mm
Height
9 mm
Size
14 x 9mm
Head Height
9 mm
Thickness Tolerance
Din 6885A
Material Quality Standards
DIN 6885A
Description
Parallel Key, Length 60 mm, Material Steel, Material Grade/Class Ungraded, Finish Plain, End Profile Round, Head Height 9 mm, Key Type Undersized, Material Quality Standards DIN 6885A, System of Measurement Metric, Key Shape Round, Height 9 mm, Width 14 mm, Made in North America No, Manufacturer Location Globally Sourced, Pack Size Small Pack, Package Quantity 10