  • Mfr # MU18BCHTX
  • Zoro # G5981306
Free Shipping & Returns
Key Features
Type
Butt Splice
Color
Bare
Minimum Wire Size
22 AWG
Insulation Material
None
Maximum Voltage
900 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MU18BCHTX
Maximum Wire Size
18 AWG
Minimum Wire Size
22 AWG
Overall Length
0.56 in
Barrel Inside Dia.
0.07 in
Barrel Inside Diameter
0.07 in
For Maximum Wire Size - Solid
18 AWG
For Minimum Wire Size - Solid
22 AWG
Details
Item
Butt Splice Wire Connector
Type
Butt Splice
Color
Bare
Insulation Material
None
Maximum Voltage
900 V